Alsó tagozat
Iskolánkban az alsó tagozaton párhuzamosan két osztály működik: a "kodályos" és a "rádiós" osztály. Mindkettőben emelt óraszámban tanulják a gyerekek az éneket.

Hosszú évtizedek tapasztalata, hogy a közös éneklés észrevétlenül megtanítja a gyerekeket az együttműködésre, az egymásra figyelésre, a fellépések pedig hamar nyitottá teszik a gyerekeket, örömmel állnak ki nagyszámú közönség elé is megmutatni tudásukat.
A 3. évfolyamtól beépül a gyerekek órarendjébe a kórusmunka. Rendszeres fellépői vagyunk rangos koncerteknek olyan helyszíneken, mint a Zeneakadémia, a Mátyás-templom, a Müpa, az Operett Színház, a Vigadó, vagy a BMC.

A mindennapi éneklés mellett nagy hangsúlyt kapnak a "közismereti tárgyak" is. Minden évben számos csoportos és egyéni indulónk van a Bolyai matematika, anyanyelvi és természetismereti, a Zrínyi Ilona matematika versenyen.
Emellett rendezünk házi szépolvasási, vers- és prózamondó versenyt, melynek I. helyezettjei képviselik iskolánkat a kerületi versenyen. Az eredményeink magukért beszélnek.
Az oktató-nevelő munkát fejlesztő pedagógusok, logopédus, pszichológus segíti. SNI szakvéleménnyel rendelkező tanulóinkhoz utazó gyógypedagógusok járnak. Szoros kapcsolatot ápolunk a Nevelési Szakszolgálattal.

A gyerekek személyiségfejlődését segíti egyrészt a heti egy dráma foglalkozás, mely nem színpadi gyakorlatot tanít, hanem a konfliktuskezelésre, az érdekérvényesítésre helyezi a hangsúlyt.
Hasonló célokat szolgál a Kokas Klára nevével fémjelzett módszerre épülő óra, amely a zene elképzelése, mozgásos átélése és vizuális ábrázolása révén segíti az önkifejezést, fejleszti a kreativitást, a figyelemösszpontosítást és a mozgáskoordinációt. Kokas-óra heti egyszer van az 1. és 2. osztályosoknak.

Fontos számunkra a mozgás: testnevelési óra keretében járunk korcsolyázni, ping-pongozni, valamint a 3. osztályosok heti rendszerességgel kötelező úszásoktatásban részesülnek. A délutáni tanórák után külső szervezésben a tornacsarnokban foci, küzdősport és társastánc edzéseken lehet részt venni.
A sakkot kedvelők heti egy órában járhatnak szakköri foglalkozásra. A nyelvi oktatás előkészítéseként pedig az első 3 évfolyamon szakköri szinten ismerkedhetnek a gyerekek az angol, francia, német nyelvekkel, míg 4. osztályban már heti 3 nyelvóra szerepel az órarendben.
Az alsó tagozat napirendje vázlatosan:

A tanítás 8.00 órakor kezdődik és 15.00 óráig tart.
A reggelt egy negyedórás beszélgetéssel indítjuk, amely segít a ráhangolódásban.

A tanítási órák után egy óra tanulási időt biztosítunk a gyerekeknek, ami 16.00 órakor végződik.
Ügyeletet reggel 7.00 és 8.00, délután 16.00 és 18.00 óra között biztosítunk.
Zeneiskolás tanulóink órái az iskola épületében vannak, így a hangszeres órák könnyen alkalmazkodnak az órarendhez. (Választható hangszerek: zongora, hegedű, cselló, gitár, hárfa, ütő, furulya, fuvola, klarinét.)
Fontos kiemelnünk, hogy minden évben nagy létszámú csoportos és egyéni indulóink vannak a Bolyai, a Zrínyi, valamint a kerületi versenyeken. Különösen szép eredményeket érünk el a hangszeres, énekes, valamint a vers- és prózamondó és szépolvasó versenyeken.
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a fejlesztő foglalkozásra járó gyerekek se maradjanak ki a megmérettetésekből, körükben a szépírási verseny a legnépszerűbb.
A kötelező tanórákon kívül számos szabadidővel kapcsolatos tevékenységet is végzünk. Ezekből mutatunk be most néhányat – a teljesség igénye nélkül:
• Hagyományteremtő szándékkal minden félévet és tanévet egy színházi produkció megtekintésével zárjuk, melyen részt vesz a teljes alsó tagozat.
• Rendszeresen látogatjuk a Marczibányi téri Művelődési Ház Marczi-muzsika című zenés előadásait, valamint a Nemzeti Táncszínház programjait.
• A zenei nevelés mellett nagy hangsúlyt fektetünk a vizuális nevelésre is, ezért az alsós termek és folyosók dekorációját mi magunk végezzük. Ezen kívül a szülőkkel együtt készítjük el az adventi vásárra szánt kézműves portékákat. A befolyt összeg az osztálypénzt gyarapítja.
• A szülőkre mindenben számíthatunk, legyen az az épület vagy akár az udvar rendben tartása. Különösen nagy öröm, hogy a jelenleg folyó felújítási munkálatokban is lelkesen vesznek részt.

• Rendszeres fellépői vagyunk rangos koncerteknek. Gyönyörű helyszíneken lépünk fel: Zeneakadémia, Mátyás-templom, Operett Színház, Müpa, Vigadó, BMC, Budavári Evangélikus templom
• A nagyobbak sokat utaznak, hiszen kórusaink rendszeres fellépői nemzetközi versenyeknek, fesztiváloknak.
• Az adventi időszakban szívesen lépünk fel külső helyszíneken, környező óvodákban. Különösen a betlehemes népi játék népszerű.
A számos koncert mellett egyéb fellépéseink is vannak. Ilyen például az anyák napja alkalmából rendezett irodalmi délután, de megünnepeljük a legfontosabb világnapokat is (pl. Föld napja, Víz napja, Madarak és fák napja, Márton-nap). Ezekhez kapcsolódva tematikus házi rajzversenyeket is rendezünk.
• Minden évben a farsangi mulatságot együtt ünnepeljük iskolánk tornacsarnokában, ahol minden osztály egy-egy produkcióval lepi meg a többieket, jelmezfelvonulást tartunk, majd népi hagyományok szerint "elkergetjük" a telet. A színes programot közös tánccal zárjuk.
• Különösen szép ünnepünk a négy évet lezáró tagozatváltó ünnepségünk, amikor ünnepélyes keretek között felső tagozatossá avatjuk a negyedikes gyerekeket.
• Sok éve kiváló kapcsolatot ápolunk olyan ismeretterjesztő újságok képviselőivel, mint a Tatu, Tappancs, Tudorka vagy Oké magazin.

• Nagyszerű együttműködésünk van a nyíregyházi LEGO cég társadalmi felelősségvállalásért felelős szervezetével, a @Tekerd2014 csoportjával. Decemberben az iskolánk 70. "születésnapja" kapcsán kiírt rajzpályázat nyertes alkotását raktuk ki közösen. Nagy örömünkre a közös projektünk idén újabb akciókkal bővül.