A nagy kérdés:
"kodályos" vagy "rádiós" osztály?

Ez a kérdés sokszor felmerül az iskolánkba jelentkező szülőkben. Nehéz erre néhány szóban válaszolni, most mégis megpróbáljuk összefoglalni. A következő GyIK-rovat (azaz Gyakran ismételt kérdések) összefoglalja a lényeget.
1. Amennyiben gyermekem sikeres felvételit tesz, mi a teendő?
Az 1. osztályba jelentkező, sikeres felvételi meghallgatáson részt vevő gyerekek értesítést kapnak, melyben az iskola azt kéri, hogy erősítsék meg szándékukat a jelentkezésről. Számukra a beiratkozás április 10-11-én, központilag meghatározott időpontban történik.
2. Milyen kórusok működnek a Magyar Rádió Gyermekkórusán belül?
- 1-2. osztályban a gyerekek az egyszólamú énekléssel ismerkednek, a kórusmunkát még nem kezdik el.
- 3-4. osztályban a gyermekek a Palánták kórus tagjává válnak, ahol már a 2-3 szólamú kórusirodalom könnyebb darabjaiból énekelnek. Évente két nagy és több kisebb fellépésük van.
- Az 5-6-7-8. osztályos tanulókból áll a Nagykórus. Többször énekelnek a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek másik két nagy szervezetével, a Magyar Rádió Énekkarával és Szimfonikus Zenekarával. Évente több koncerten lépnek fel, a fellépések között egyaránt vannak budapesti, vidéki és külföldi koncertek, turnék is.
- A nagyobb lányok és a mutáláson átesett fiúk a Vegyeskarban énekelnek, ők is többször adnak koncertet minden évben.
3. Milyen kórusok működnek a "kodályos" osztályok számára?
- 1-2. osztályban a gyerekek az egyszólamú énekléssel ismerkednek, a kórusmunkát még nem kezdik el.
- 3. osztályban Puskás Gyöngyi vezetésével kórus-előkészítő foglalkozásokat tartunk.
- A 4. és 5. osztályos gyerekek alkotják az Aprók Karát, akik a 2-3 szólamú kórusirodalom könnyebb darabjaiból énekelnek. Évente két nagy és több kisebb fellépésük van.
- A 6-7-8-9-10. osztályos tanulókból áll a Gyermekkar. Évente több koncerten lépnek fel.
- A gimnazistákból alakult két kórus a Leánykar és a Vegyeskar. A fellépéseik között egyaránt vannak budapesti, vidéki és külföldi koncertek, turnék is. A hazai és nemzetközi versenyek állandó résztvevői, nem ritkán győztesei. 2011-ben nyert JUNIOR PRIMA díjukra a legbüszkébbek.
4. Hogyan lehet összeegyeztetni a kórusmunkát az iskolai kötelezettségekkel?
A közismereti és zenei tárgyak, valamint a kórus fellépéseinek, próbáinak egyeztetése "házon belül" könnyen megoldható. A közismereti tárgyakat tanító kollégák jól ismerik a kórussal járó leterheltséget. Ugyanakkor fontos, hogy a közismereti tárgyak oktatása magas színvonalon folyik: intézményünk minden évben a legjobb iskolák rangsorának előkelő helyén szerepel.