Zeneiskolai élet
Zeneiskolánkban folyik az ének-zenei általános iskola és gimnázium tanulóinak, valamint 2000 óta a közismereti oktatásra iskolánkba járó Magyar Rádió Gyermekkórusa tagjainak hangszeres képzése. Hangszeres tanulóink az iskolai ünnepségek állandó résztvevőiként is kapcsolódnak ahhoz a közös munkához, amellyel a Kodály Iskola a nagy elődök nyomdokain haladva neveli a kodályi elvek szerint a felnövekvő ifjúságot a zene szeretetére, egymás kölcsönös tiszteletére és megbecsülésére.

A Kodály iskola hagyománya, hogy évente két alkalommal nagyszabású hangversenyt rendez, karácsonykor a Mátyás-templomban, év végén a Zeneakadémia Nagytermében. Az épület felújítási munkálatok időszakában a Szent István Bazilika és a Budapesti Operettszínház ad otthont a hangversenyeknek, ahol az iskola kórusai és zenekara mellett a zenei versenyek győztesei és zenei pályára felvételt nyert növendékeink lépnek fel.
A 2007. évi minősítő eljárás során elnyertük a Kiválóra Minősített Alapfokú Művészetoktatási Intézmény címet, mely a szakmai munkánk elismerése mellett számos pályázati lehetőséget nyitott meg számunkra. Ezáltal hangszer-, kotta-, és eszközállományunk évről évre gazdagodik.
Zenetanáraink szervezésében 1996-tól rendszeresen tartunk bérleti hangversenysorozatokat iskolánk Kodály Kamaratermében. A növendékek hagyományos fellépései mellett minden évben meghívjuk régi tanítványainkat, akik a zenei pályát választották hivatásul és jelenleg szakközépiskolák, főiskolák vagy a Zeneakadémia hallgatói. Nagyon jó érzés figyelemmel kísérni fejlődésüket, muzsikussá válásukat. A Tücsökhangverseny kedves színfoltja a bérleti előadásoknak. Ilyenkor csak a hangszeres előkészítősök, az első és második osztályosok szerepelnek. A hangversenyterem ekkor a legzsúfoltabb, mert minden családban nagy esemény, amikor először lép színpadra hangszert tanuló gyermekük. A 2011-ben induló "Muzsikus vendégség" sorozat keretében neves előadóművészek adnak koncertet iskolánk hangversenytermében.


Óvodás koncertet" tartunk évente több alkalommal a zene iránt érdeklődő gyermekek számára. Ezekre a délelőtti koncertekre a budapesti óvodákból jönnek a kicsinyek. Megismertetjük velük a különböző hangszereket, a jeles ünnepekre készülődünk. A játékos hangvételű hangszeres számokat közös énekléssel is színesítjük.
A Zeneklub koncerteket alsó tagozatos, napközis gyerekek számára rendezzük. Ezeken a délutáni kis koncerteken hangszerbemutatókat tartunk, valamint az elhangzott zeneművekről és azok előadóiról beszélgetünk, és akik még nem játszanak hangszeren, azoknak megpróbáljuk meghozni a kedvét a hangszertanuláshoz, hangverseny látogatáshoz.
Növendékeink mellett tanáraink is színvonalas koncerteket adnak. 1999-ben a Magyar Kultúra Alapítvány Székházának Corvin termében, majd 2000 márciusában a Régi Zeneakadémián, 2002 óta pedig az Óbudai Társaskörben koncerteztünk. A decemberi Kodály napok keretén belül több tanári hangverseny és hangszerbemutató várja a gyermekeket.
Néhány kimagasló eredmény a 90-es évekből:

Az 1996-os Budapesti Zongoraversenyen első és harmadik díjat kaptunk. 1997-ben a Budapesti Négykezes Versenyen két kiemelt nívódíjat, az országos fordulón egy kiemelt nívódíjat szereztünk. 1997-ben a Budapesti Kamaratalálkozón furulyásaink kiemelt nívódíjban részesültek. 1998-ban az Országos Zongoraverseny harmadik helyezettje volt növendékünk. Ugyancsak 1998-ban az Országos Furulyaversenyről kiemelt nívódíjat, illetve nívódíjat hoztunk haza. 1999-ben a Budapesti Kamaratalálkozó kiemelt nívódíja volt növendékeinké, és döntősünk volt az Országos Szolfézsversenyen is.
A zeneiskola hosszú évek óta eredményes működését a művésztanárok, a hangszeres zene iránt érdeklődő gyermekek magas létszáma, valamint a zenei versenyeken eredményesen helytálló és díjakkal hazatérő növendékek jellemzik.
Valamennyi hangszeres eredményünk felsorolása feldolgozás alatt áll...
Tanáraink egyaránt törekednek a zene megszerettetésére és a kiemelkedő tehetségű növendékek eredményes fejlődésére. Évről-évre egyre többen választják hivatásul a zenei pályát.
